چهل روز و 4 شب خرید و گردش در استانبول

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

 

40 روز و 4 شب خرید و گردش در شهر استانبول

آروزی دیرینه شهر استانبول سر انجام به حقیقت پیوست

پروژه ای با هدف 3 میلیارد دلار حجم تجاری در سال  2011

پروژه فستیوال خرید استانبول در یکی از شهرهای پر حرکت دنیا یعنی استانبول در تاریخهای 27 اسفند 1389 لغایت 6 اردیبهشت 1390 پروژه ای است که با هدف ارتقاء حجم تجاری از 2 میلیارد دلار به 10 میلیارد دلار تا سال 2023 طراحی گردیده است. بودجه پروژه مذکور که حاوی جزئیات بسیاری در داخل و خارج کشور می باشد حدود 50 میلیون دلار تخمین زده می شود. حجم تجاری هدف در سال اول 3 میلیارد دلار خواهد بود.

 

فستیوال خرید استانبول که با برگزاری جلسه لانسان در کاخ چراغان کلید خورد، با برنامه های متنوع فرهنگی، تفریحی و خرید برای اولین بار از تاریخ 27 اسفند 1389 لغایت 6 اردیبهشت 1390 برگزار و همه ساله ادامه خواهد یافت.

 

رویدادی بزرگ برای شهر استانبول

پروژه فستیوال خرید استانبول که به مدت 40 روز و 40 شب پذیرای میلیونها نفر خواهد بود با کمک های وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری ترکیه ، استانداری شهر استانبول،  شهرداری استانبول،  جمعیت صادر کنندگان ترکیه، آژانس توسعه شهراستانبول ، اتاق بازرگانی استانبول و هماهنگی انجمن سرمایه گذاران احداث مراکز خرید (AYD) ، انجمن خرده فروشان و مراکز فروش (AMPD) و اتحادیه برندینه سازی مشترک BMD)) و همکاری هواپیمایی ترکیه (THY) و حمایتهای اتحادیه آژانسهای سیاحتی ترکیه (TURSAB)  ، اتحادیه هتلداران توریستی ، مدیران و سرمایه گذاران (TUROB) ، اتحادیه برندهای ثبت شده (TMD) ، اتحادیه مدیران و سرمایه گذاران رستورانهای توریستی (TURİD) ، مجموعه فرودگاههای  تپه آکفن ((TAV و فرودگاههای سابیها کوکچه استانبول (ISE) برگزار خواهد گردید.

در خلال برگزاری این فستیوال در شهری به بزرگی یک کشور با وسعت تقریبی 5343 کیلومتر مربع و جمعیتی معادل 14 میلیون نفر 90 مرکز خرید که در چهار نقطه شهر استانبول و در مناطقی استراتژیک و مهم از قبیل ،منطقه تقسیم، نیشانتاشی، شیشلی، باکر کوی، فاتیح، باحریه، و باغداد  قرار گرفته اند میزبان بسیاری از مارکها و برندهای دنیا خواهند بود.

در چهارچوب برگزاری فستیوال که درتاریخ 27/12/1389 با برگزاری مراسم افتتاحیه کلید خواهد خورد، بازارهای سنتی همچون بازار سربسته استانبول و بازار مصری ها همراه با صدها برند داخلی و  خارجی شاهد برگزاری بسیاری از فعالیت ها و مراسم خواهند بود. استانبول به مدت 40 روز به یک مرکز پر حرکت تبدیل خواهد شد. استانبول با میزبانی بر جشنهای خیابانی ، کنسرت ها نمایش ها ، بازیهای مختص کودکان با اسباب بازیهای گوناگون، موزیک ، مسابقات و دفیله های لباس بعنوان تنها مرکزاین پروژه مهم نقش آفرینی خواهد کرد.

استانبول شهری که ناخداگاه میزبان دنیا خواهد بود

این فستیوال که اختتامیه آن در روز ششم اردیبهشت ماه 1390 خواهد بود. لقب شهر بدون خواب استانبول را محافظت خواهد کرد. در این فستیوال که با هدف تبدیل شهر استانبول به عنوان اولین ترجیح  گردشگران کشورهای روسیه ، ایران ، اکراین ، آذربایجان ، عربستان سعودی ، یونان ، رومانی ، سوریه و عراق برگزار خواهد گردید ، گردشگران خارجی امکان این را خواهند یافت تا با تحقیقات بالغ بر50% خارج از فصول معمول حراج  بدون مالیات اقدام به خرید نمایند.

در ازای این برنامه که شامل تحقیقات و تسهیلات ویژه می باشد میانگین هزینه شده از طرف گردشگران که 580 دلار آمریکا می باشد به مبلغ 1000 دلار آمریکا ارتقاء خواهد یافت. بنابراین با در نظر گرفتن ظرفیت بالای شهر استانبول در آستانه صدمین سالگرد تشکیل دولت جمهوری در ترکیه و در سایه این پروژه حجم تجاری پراکنده 2 میلیارد دلاری با احتساب 4 میلیارد دلار کسب درآمد از گردشگران خارجی تا مجموع 10 میلیارد دلار در سالهای آتی افزایش نشان خواهد داد.

استانبول در حالیکه با برگزاری این فستیوال خرید به مرکز خرید و تحرک تبدیل می گردد مقدار خرید گردشگران خارجی را در طی 5  سال به 5 برابر و در طی 12 سال به 12 برابر افزایش خواهد داد.

 

 

 

 

افزودن کامنت


Security code
کد جدید

 
صفحه شما : اخبار اخبار چهل روز و 4 شب خرید و گردش در استانبول
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ می باشد

طراحی سایت و هاست بهسازان هاست